Obchodné regály: Ako a podľa čoho ich vybrať?

Zišiel by sa vám v predajni priestor navyše? Stavte na praktické odkladacie miesta – regály, ktoré vám pomôžu udržať poriadok v sklade a zaistia vám systém, s ktorým sa vám bude ľahko pracovať.

Obchodné regály: Ako a podľa čoho ich vybrať?
Obchodné regály: Ako a podľa čoho ich vybrať? (zdroj: pixabay.com)

Potrebujete si vo svojom obchode vytvoriť regálový systém? Nielen predajne, ale aj interiéry ako kancelária, garáž, pivnica alebo veľký firemný sklad regály na odkladanie skvelo využijú. Na trhu existuje mnoho typov, od ľahkých regálových systémov, cez väčšie kúsky, ktoré môžete neustále rozširovať podľa potreby.

Ľahké regály sú ideálne na uskladnenie šanónov, krabíc, dokumentov a rôznych ďalších predmetov. Pre tieto ľahké regály sú typické nízke váhy a jednoduchý spôsob skladania. Celé zostavovanie, pridávanie a odstraňovanie políc či demontáž, sa často zaobídu bez skrutkovania. Rýchle a jednoduché je aj rozširovanie regálov. Ako prebieha? Stačí dokúpiť ďalší regálový diel a montážou ho prepojiť so súčasným regálom.

Dajte si pozor na zaťaženie

Pri regáloch, ktoré máme vyhradené na skladovanie, musíme dbať na funkčnosť – nosnosť, materiál, montáž, spôsob skladovania, rozširovanie a mnohé ďalšie detaily. Regály môžu slúžiť na skladovanie veľmi rôznorodého materiálu, od tlačovín cez potraviny, priemyselné výrobky a pneumatiky až po drogériu, bižutériu, ale aj rôzne technické výrobky. Často bývajú využívané „nekonečné“ regály, ktoré možno ľubovoľne rozširovať a ktoré disponujú mimoriadnu nosnosťou.

Typu skladovaného tovaru musia podliehať rozmery regálu – výška a šírka, no predovšetkým nosnosť. Tá je najdôležitejší parameter, ktorý pri výbere musíte rešpektovať. Nevyvážené zaťaženie môže viesť k poškodeniu či prasknutiu regálu. Nepodceňujte tieto faktory a zohľadnite ich pri výbere vášho regálu.

Nezabudnite na ukotvenie regálov

Prečo je také dôležité? Zabraňuje preváženiu u samotných dielcov. Ukotviť je potrebné najmä ťažké, priemyselné skladové regály, ktoré by svojou nestabilitou mohli spôsobiť oveľa viac škody ako úžitku. Vyberte si sklady do vašej predajne, získate nimi poriadok, systém a zefektívnite chod vašej spoločnosti.

Komerčný článok