Monitoring vozidiel si nebudete vedieť vynachváliť

Dnes je oveľa ľahšie získať kontrolu nad všetkými pracovnými oblasťami, a preto dokážeme pracovať efektívnejšie a zostáva nám viac voľného času.

Monitoring vozidiel si nebudete vedieť vynachváliť
Monitoring vozidiel si nebudete vedieť vynachváliť (Foto: PR)

Na čo slúži monitoring vozidiel

Ako to vyplýva už z názvu, monitoring vozidiel nie je nič iné ako úplná kontrola nad vozidlom, ale aj nad celým vozovým parkom. Aby to však nebolo vysvetlené len tak povrchne, ešte je dobré spomenúť, že prehľad môžu mať ako dispečeri, tak i manažéri veľkých firiem, ktoré vlastnia služobné vozidlá. Dispečeri vďaka aplikácii pre monitoring vozidiel plánujú vodičom trasy a sledujú plnenie úloh. Na tom by nebolo nič výnimočné, keď sa ale pridá aj možnosť komunikovať so šoférmi online a možnosť riešiť nečakané situácie bez toho, aby bol šofér nútený vziať do ruky telefón, je to veľké plus v porovnaní s vašou konkurenciou. Monitoring vozidiel určite ocenia aj vaši vodiči, veď vďaka nemu získajú aktuálne mapy, kamkoľvek do sveta ich vyšlete. A čo v prípade, že sú niekde dopravné obmedzenia? Aplikácia ich veľmi štýlovo pošle tou trasou, kde bude zdržanie čo najmenšie alebo žiadne. Usmievať sa budete aj ako manažéri, pretože s monitoringom vozidiel bude oveľa jednoduchšie rozhodovať o efektivite práce zamestnancov. Okrem toho, že odhalíte nezodpovedných šoférov, vás aplikácia načas informuje o nutnosti natankovať, zaplatiť poistku či navštíviť servis. Diár je dobrý pomocník, prečo si to však ešte viac nezjednodušiť? Nechajte, nech vás aplikácia monitoringu vozidiel sama upozorní na to, čo je dôležité, a nech vedie evidenciu miesto vás.

Vďaka monitoringu vozidiel aj ušetríte

Je úplne prirodzené, že stále čakáte na niečo, čo vás ešte viac presvedčí o výhodách monitoringu vozidiel. Nebudete sklamaní, stále je čo spomenúť. Či to budú tlačidlá na rýchle privolanie pomoci, napr. v prípade dopravnej nehody alebo prepadnutia zlodejmi, alebo prehľad o spotrebe paliva a štýle jazdy vašich šoférov, alebo pokles najazdených kilometrov, a tým aj zníženie množstva pohonných hmôt, všetko vám hrá do kariet v tom, aby ste si svoju prácu nielen vykonávali preto, že musíte, ale že vás jednoducho baví. Pracovať s modernými technológiami šetrí čas, peniaze, no rozhodne aj nervy. Vďaka monitoringu vozidiel vždy viete, kde sa vaši šoféri nachádzajú, a to isté platí aj v nepriaznivých situáciách, ako keď služobné vozidlo ukradnú alebo sa nešťastnou náhodou stratí… Je vo vašich rukách, ako sa budete v práci cítiť a či vám popri nej ostane aj trocha voľného času.

Text:PR