Na čo sa zamerať pri modernizácii kancelárskych priestorov?

Každý z nás túži pracovať v moderne zariadených priestoroch. Chce sa cítiť bezpečne a chce mať dobré podmienky na vykonávanie svojej práce.

Na čo sa zamerať pri modernizácii kancelárskych priestorov?
Na čo sa zamerať pri modernizácii kancelárskych priestorov? (Foto: unsplash.com)

Ak podnikáte a chceli by ste modernizovať kancelárske priestory, na čo by ste sa mali prioritne zamerať?

Modernizácia osvetlenia

Prísun čerstvého vzduchu aj kvalitné osvetlenie sú veľmi dôležité pre podávanie dobrého výkonu a práve preto vám okrem výmeny okien a zabezpečenia kvalitného vetrania odporúčame investovať do nového kancelárskeho osvetlenia. Moderné, kvalitné a zároveň šetrné k vašim peňaženkám bude LED kancelárske osvetlenie. Dokáže presvetliť aj tmavšie kúty kancelárskych priestorov a dokáže zvýšiť produktivitu zamestnancov pracujúcich v danom priestore.

Ak budete robiť výraznejšie zásahy do kancelárskych priestorov, je potrebné sa poradiť aj so správou budov. Nezabúdajte na to najmä vtedy, ak okrem modernizácie plánujete aj výraznejšie zásahy, napríklad búranie priečky a pod.

Kúpa výškovo nastaviteľných stolov a ergonomických kancelárskych stoličiek

Modernizácia kancelárskych priestorov si vyžaduje aj výmenu kancelárskeho nábytku, najmä nábytku, ktorí zamestnanci dennodenne využívajú. Odporúča sa kúpa výškovo nastaviteľných stolov, ktoré umožňujú zamestnancom, ktorí tieto stoly využívajú, nastaviť si výšku pracovnej plochy podľa svojej potreby. Striedanie polôh je pri práci v kancelárii dôležité, aby bolo chránené zdravie chrbtice. Skúste preto investovať do výškovo nastaviteľných kancelárskych stolov.

Nezabúdajte vymeniť aj staré kancelárske stoličky. Nové by mali byť ergonomické. Mali by mať kvalitnú opierku hlavy, rúk a krížov. Zároveň by mali mať tvarované sedenie a mali by umožňovať nastaviť si výšku sedacej časti podľa potreby.

Táto investícia bude vyššia, ale ak sa rozhodnete modernizovať kancelárske osvetlenie a nahradíte ho dobrým LED osvetlením, na ročnom vyúčtovaní nájomného uvidíte koľko ste ušetrili.

Okrem modernizácie osvetlenia a kúpy ergonomického kancelárskeho nábytku odporúčame investovať do novej tieniacej techniky a nového nábytku do návštevníckej zóny (výmena návštevníckych kresiel).

Text:PR