Najlepšie nákupy: Ako ušetriť pri nákupe cez internet

Hlavnou výhodou nakupovania cez internet je nesporne cena cez eshop nižšia ako v kamennom obchode. Aby ste ušetrili ešte viac sústreďte sa na to, aby ste nakupovali v overených obchodoch. Pretože nákup u nespoľahlivých partnerov a neoverených predajcov zvyšuje náklady v súvislosti s kvalitou tovaru a dodávky. Pri výbere tovaru si treba vybrať dostupný tovar s možnosťou výberu doručenia a platby. K prídavným službám patrí aj výnos ťažkého tovaru až do bytu a odvoz starého spotrebiča.

Najlepšie nákupy: Ako ušetriť pri nákupe cez internet
Najlepšie nákupy: Ako ušetriť pri nákupe cez internet (Foto: pixabay.com)

Spotrebiteľ by sa mal sústrediť na platbu vopred,takto si zabezpečíte dopravu zdarma pri sume presahujúcou určitú hodnotu. Platba vopred bankovým prevodom predlžuje dobu doručenia pretože bankový prevod trvá zopár dní. Omnoho vhodnejšia je online platba, ktorá je rýchla a pri obchode s certifikátom s bezpečnostným protokolom, je rovnako bezpečná.

Názov stránky by mal vždy pri platbe cez internet začínať “https://” a prehliadače takéto stránky ešte k tomu často viditeľne označujú ako bezpečné stránky. Toto dnes platí aj pre samotné obchody. Nákup v podvodom obchode sa môže vo výsledku vysoko predražiť. Môže vám pomôcť slovenská obchodná inšpekcia, ktorú môžete kontaktovať cez ich stránky, no domôcť sa svojich peňazí naspäť nemusí byť jednoduché. Vy vo výsledku môžete prísť o svoje peniaze a tovar vôbec nemusíte dostať. Nakupujte preto len v overených obchodoch a to bez výnimky. Dobré je v tomto využívať len dobre známe internetové obchody, ideálne tie slovenské.

Veľmi vhodným a čoraz viac obľúbeným spôsobom šetrenia na eshope sú zľavové kupóny. U nás sú na to špecializované stránky KuponyZdarma.sk, kde sú stovky takýchto kupónov len do známych a overených internetových obchodov. Nemusíte sa ani len registrovať a všetky zľavy máte okamžite k dispozícii. Môže sa jednať o zľavy vo výšku desiatok eur, ktoré nikde inde nezískate. Spoločnosti ponúkajú vlastné podmienky zliav, môže ísť o nákup nad určitú čiastku alebo zľavy len na určitý sortiment. V každom prípade, takéto kupóny môžu ušetriť nemálo peňazí a preto pred každým nákupom pozrite nové aj obľúbené zľavové kupóny na KuponyZdarma.sk, vďaka ktorým môžete okamžite ušetriť pri svojom nákupe.

Text:PR