Nielen barové stoličky robia bar barom

Atmosféra, ktorá kraľuje v každom bare, je jednoducho nenapodobiteľná, a nie je to len ľuďmi, ktorí sa tam stretávajú, aby si vychutnali pohár lahodného nápoja pri spoločnom rozhovore. Veľkú úlohu zohráva aj barový nábytok. Aký si vybrať, aby sa hostia cítili luxusne?

Nielen barové stoličky robia bar barom
Nielen barové stoličky robia bar barom (Foto: pexels.com)

Štýlové barové sedenie pre každého

Ako nie je ľahké zariadiť si domácnosť, rovnako tak sa môžete potrápiť pri výbere vhodného barového nábytku. Chcete predsa, aby našu prevádzku prezentoval v tom najlepšom svetle. Okoloidúci na chodníku neraz radi nakuknú do okna, aby si prezreli interiér baru a posúdili tak, či je zariadenie baru natoľko pútavé, že by si v ňom niekedy možno aj radi posedeli. Aby ste sa však naozaj každému trafili do vkusu, k tomu je potrebné rozmanité barové sedenie. Niekto obľubuje sedieť na vysokých barových stoličkách, iný na klasických stoličkách. Stoličiek do baru je množstvo. Lákajú materiálovým či farebným prevedením a pečať každej prevádzke rozhodne dodá aj štýl stoličiek. Dnes si už môžete vyberať z veľmi moderných barových stoličiek netradičných tvarov, ale aj z takých, ktoré by ste pokojne mohli nájsť aj niekde za hranicami štátu. Obľúbené sú najmä drevené barové stoličky. Tie s patinou si akoby podávajú ruky s minulosťou alebo so štýlom vidieka a vintage. Drevené barové stoličky môžu aj nemusia mať operadlo, rovnako to je aj v prípade čalúnenia na sedadle či opierok pre ruky. Ak hľadáte štýlové barové sedenie, potom sú drevené stoličky do baru ideálnym riešením. Môžu byť hranatých aj zaoblených tvarov, stáť na troch alebo štyroch nožičkách, no podstatné je jedno. Vášmu hosťovi sa musia postarať o maximálne pohodlie, preto je najlepšie si ich osobne odskúšať.

Aký barový nábytok si vybrať

Či vlastníte reštauráciu, kaviareň alebo bar, určite sa v nej nachádza aj barový pult. Ten je dôležitou súčasťou zariadenia baru. Zákazníka by mal upútať už na prvý pohľad svojou veľkosťou a originalitou. Každý bar sa môže stať neprehliadnuteľným vďaka niektorým prvkom – ide napríklad o štýlové obloženie baru, kvalitnú barovú dosku, podsvietenie baru, ale aj pútavé barové stoličky. Keďže barový pult je srdcom prevádzky, nebojte sa byť odvážni a obdarte ho o niečo špeciálnejšími barovými stoličkami, na ktorých doslova svieti nálepka luxusné. Zariadenie baru sa bez pár takýchto mimoriadnych kúskov jednoducho nezaobíde. Určite myslite aj na pohodlné barové kreslá, boxy a kvalitné barové stoly. Denne sa v bare vystrieda množstvo ľudí, barový nábytok bude skúšaný kopancami, špinou alebo častým premiestňovaním. Preto by mal byť dostatočne odolný.

Text:PR