Pracovné odevy a obuv sú základ. Je si z čoho vyberať!

V súčasnosti si nemusíte vyberať pracovný odev len podľa svojho pracovného zamerania, ale aj s dôrazom na imidž. Páči sa vám športový alebo elegantný vzhľad? Strihy, farebné a materiálové prevedenie pracovných odevov a pracovnej obuvi vám pomôžu dosiahnuť želaný efekt.

Pracovný odev na mieru postave i povolaniu

Sú pracovné oblasti, v ktorých by bolo alebo zbytočné, alebo hygienicky nevhodné nosiť látkové pracovné odevy, a preto prídu vhod praktické jednorazové pracovné odevy, ktoré po použití jednoducho zahodíte do smetného koša a nemáte žiadne starosti s ich údržbou. Stretávame sa s nimi nielen v potravinárstve, ale aj v zdravotníckej sfére či u maliarov. Medzi jednorazovými pracovnými odevmi nájdete presne také kúsky, ktoré potrebujete – či ide o pokrývku hlavy, trupu, rúk alebo celého tela. Zástery, čiapky, plášte, rukávniky i návleky na topánky sa jednoducho používajú a v dnešnej dobe sa už vyrábajú z materiálov, ktoré sú v prírode ľahko rozložiteľné. Prečo používať jednorazové pracovné oblečenie? Chránite sa pred zašpinením, ale zároveň dbáte aj o hygienickú manipuláciu s predmetmi a zdravie ľudí, s ktorými prichádzate do kontaktu.

Žiaden strach, pri práci v pracovnom odeve nebudete cítiť nijaký diskomfort. Jednak sa budete vedieť pohodlne pohybovať i zohýnať, jednak vám nebude príliš teplo ani zima, a ako bonus sa budete cítiť chránení pred úrazmi a špinou. Radšej nech olej vystrekne na váš pracovný plášť než na obľúbenú značku svetra. Nehovoriac o nebezpečnej práci s kyselinami… Chráňme pri práci naše zdravie pracovnými odevmi vyrobenými z kvalitných materiálov. V lete sú príjemne vzdušné, v zime dokonale zahrejú. Pracovné odevy možno bez strachu o stratu pôvodného tvaru či farby dookola prať, sú dostatočne odolné, aby zniesli naše pokusy o bezchybnú čistotu. Dámske i pánske pracovné odevy sa dobre prispôsobia každej postave i výške, často obsahujú praktické gombíky či gumičky, ktorými si dokážeme nastaviť požadovanú šírku v páse či dĺžku oblečenia. A čo ich farby? Výhodou moderných pracovných odevov je široká paleta farieb. Biele, modré, červené, sivé, oranžové, ale i farebne kombinované oblečenie… Vyberte si podľa firemných farieb a zjednoťte vzhľad svojich zamestnancov.

Bez pracovnej obuvi ani na krok

Vážme si naše nohy, slúžia nám každý deň a v práci sa niekedy zdržiavame aj viac ako osem hodín. Preto by mala byť pracovná obuv anatomicky tvarovaná, priedušná, ale i dostatočne pevná, aby nohu chránila pred úrazmi. Podrážky protišmykové, odolné voči olejom a chemikáliám, spevnená špička a partie pri členkoch, to je základ každej pracovnej obuvi. Obuv vyrobená z kvalitných materiálov sa dobre udržiava a poslúži roky. Vyberať si môžete z letných i zimných modelov topánok s rôznym typom zapínania, vhodných do interiéru aj exteriéru, pre ženy aj mužov. Za pracovné odevy a obuv sa už nikdy nemusíte hanbiť, radšej sa popýšte ich kvalitou.

Text a foto: PR