Stravné lístky UpDéjeuner na rok 2021: Aký majú vizuál a dokedy platia?

Stravné lístky UpDéjeuner na rok 2021: Aký majú vizuál a dokedy platia?
Stravné lístky UpDéjeuner na rok 2021: Aký majú vizuál a dokedy platia

Už v priebehu septembra sa slovenskí používatelia stravných lístkov UpDéjeuner mohli stretnúť s novou edíciou gastráčov na rok 2021. Ako býva pravidlom, i tento rok spoločnosť Up Slovensko priniesla niekoľko zmien, ktoré majú nielen pomôcť odlíšiť aktuálne kupóny od tých minulých, ale tiež zvýšiť bezpečnosť ich používania. Ako vyzerajú stravné lístky UpDéjeuner na rok 2021?

Nový vizuál, lepšia ochrana

Minimálna nominálna hodnota stravných lístkov od 1. júna 2019 je 3,83 €, maximálna 5,10 €. Stravné lístky UpDéjeuner na rok 2021 prichádzajú s tradičnou zmenou vizuálu: azda najviditeľnejšou je nová farba. Žiarivo zelenú nahradila fialová, nový vzhľad sa dotkol aj fotografie na pozadí – hoci štvorica kamarátov ostáva, nahradili ich nové tváre. Nový vizuál pomáha používateľom aj prijímateľom, aby dokázali čo najrýchlejšie rozoznať gastráče na rok 2021 od tých minulých.

Menej viditeľnými sú už ochranné prvky, spolu ich na stravnom lístku UpDéjeuner nájdeme 12. Medzi ne patrí napríklad v ľavom hornom rohu potlač s termoaktívnou farbou, ktorá reaguje zmenou odtieňa pri vystavení teplu – či už rukou, alebo dychom. Na prednej strane v hornej časti sa tiež nachádzajú UV vlákna, ktoré pod UV lampou žiaria na žlto. Prípadne na prednej strane v pravom dolnom rohu je potlač špeciálnou farbou, vďaka ktorej sa po škrtnutí mincou objaví na gastráči čiara. Tieto opatrenia spoločne so zmenou vizuálu a obmedzením platnosti majú stravné lístky chrániť pred ich falzifikáciou.

Dokedy platia stravné lístky na rok 2021

Stravné lístky UpDéjeuner na rok 2021 sa začali dostávať do obehu už v priebehu septembra 2020 a od tejto chvíle je nimi možné platiť. Tým sa však nijako neobmedzuje platnosť gastráčov vydaných na rok 2020. Stravnými lístkami spoločnosti Up Slovensko na rok 2021 používatelia zaplatia za svoj obed či nápoje až do 31. decembra 2021. Čo však s gastráčmi, ktoré zamestnanci či živnostníci nepoužijú do tohto termínu? Zamestnávatelia ich môžu vrátiť spoločnosti Up Slovensko, ktorá vystaví dobropis v danej hodnote. Môžu tak urobiť až do 20. januára 2021. Je však dôležité, aby pri týchto kusoch nebol porušený čiarový ani číselný kód. Benefitné poukazy Up, ako UpCadhoc či UpRelax majú až dvojročnú platnosť. Takže benefitné kupóny na rok 2021 môžete použiť až do 31. decembra 2022.

Ak sa chcete dozvedieť o nových stravných lístkoch UpDéjeuner viac alebo si ich zaobstarať, navštívte stránku www.up-slovensko.sk.

Text a foto: PR