Zakladáte s.r.o.? Kde ale hľadať dobrých zamestnancov?

Štart podnikania predstavuje proces, pri ktorom si začínajúca firma upevňuje svoje postavenie na trhu. Potrebuje optimalizovať svoj zisk a splatiť počiatočné náklady spojené so začatím podnikania. Pre plynulý rozbeh však firma potrebuje zamestnanca, s ktorými tieto neľahké úlohy splní.

Zakladáte s.r.o.? Kde ale hľadať dobrých zamestnancov?
Zakladáte s.r.o.? Kde ale hľadať dobrých zamestnancov? (Foto: unsplash.com)

Multifunkčný zamestnanec

Ani tlačiareň alebo počítač, aj keď sú to multifunkčné zariadenia a technológie, všetko zvládnuť nevedia. Aj keď sa k strojom moc prirovnávať človek nemá, tiež nedokáže zvládnuť niekoľko funkcií naraz. Náš mozog, aj keď je dokonalý, nám to jednoducho neumožňuje.

Spolu s dôležitým, no dnes už aj veľmi jednoduchým zakladaním s.r.o. budete musieť premýšľať o tom, kde nájdete zamestnanca, ktorý sa bude dať čo najviac využiť pri všetkých úlohách. Takýto odborník má potom veľké šance na úspech, a práve dobré ľudské zdroje vám s jeho hľadaním určite pomôžu.

Známi a priatelia

Sú ako vaši budúci zamestnanci, jedna z ďalších možností, pretože sa dá s nimi ľahšie dohodnúť a vedia potrebu počiatočnej úspory nákladov často pochopiť. Aj na základe ich pomoci sa môžete vypracovať na lepšie pozície, a potom im ich lojalitu a pochopenie preukázať v podobe vyšších príjmov. V kombinácii s lacným prenájmom sídla to bude jedno z ďalších dobrých riešení.

Stanovte si jasné pravidlá

Pre nových zamestnancov, ktorých ešte nepoznáte, ale aj priateľov a známych. Dobrý systém a zodpovednosť je základom každej úspešnej firmy. Sledujte preto všetky dôležité informácie v životopisoch, správanie uchádzača o zamestnanie na pohovore a vhodnými otázkami selektujte potrebné veci, o ktorých dotyčná osoba ani nemusí vedieť.

Zamestnanec je pre prácu a firmu potrebný, no dnes sa ten dobrý a spoľahlivý hľadá naozaj veľmi ťažko. Preto si dávajte pozor na každý jeden detail, ktorý môže o osobe a jeho povahe prezrádzať viac než si myslíte.

Text:PR